Bedrijven zijn meer en meer op zoek naar de ultieme beleving voor hun bedrijfsevent of familiedag. Inspelen op een bestaand festival is dan zeker interessant. Theater aan Twater, het internationaal spektakelfestival dat in 2026 20 jaar bestaat en groots uitpakt, lanceert daarom op 9 en 10 mei in De Schorre in Boom Fête Magique.
"Met 75 acts uit de hele wereld en een hele dag spektakel met muziek, straattheater, circus en regelrechte stunts is Theater aan Twater altijd een buitenbeentje in het Belgische festivallandschap geweest. Goed voor zo'n 15.000 bezoekers", zeggen organisatoren Peter De Ridder en Patrick Poppe. "Na corona verhuisde het festival naar De Schorre waar we sinds een tweetal jaar ook door bedrijven groot en klein ontdekt zijn als een fantastische eventlocatie en happening."
Dat kan zowel tijdens het festivalweekend (9 en 10 mei 2026) zelf als in een formule van buy-out van het terrein. "Vorig jaar hadden we op vrijdag een buy-out voor een bedrijf met een apéro voor 500 deelnemers en nog eens een avondfeest voor 2.300 medewerkers en opvallend: driekwart was verkleed in ons festivalthema van vintage circus. Maar we hadden ook al groepen van 500 mensen in het weekend zelf. Of 300 politieagenten: zo werden we meteen het meest veilige festival van het land (lacht)."
Fête Magique richt zich in de toekomst nog meer op de combinatie van festival en feesten met een partyluik Soirée Cirque ook. "We kunnen formules aanbieden voor bedrijven van 100 man tot een paar duizenden. Groot voordeel is dat een aantal overheadkosten worden gedeeld, ja zelfs de programmatiekost. Kleine bedrijven kunnen zich anders wellicht nooit een eigen bedrijfsfestival permitteren met bijvoorbeeld een muzikale hoofdact. Door ons festival te compartimenteren zijn de mogelijkheden onbeperkt en wordt het bedrijf in kwestie ook een beetje Compagnie Magique. De centrale ligging met parking en het congrescentrum De Pitte of het nabije Lab of Tomorrow zijn natuurlijk extra troeven, net als onze contacten met event entertainmentbureaus zoals Soul 15."
Eventbureaus
Theater aan Twater werkt voor deze Fête Magique wel samen met bestaande eventbureaus die De Schorre en het festival mee kunnen pitchen. "Met die bureaus is de verstandhouding fantastisch. Ieder zijn job: wij zijn goed in het festival organiseren van A tot Z, het eventbureau is er voor de totale ontzorging en de slagroom op de taart die wij elk jaar bakken."
Interesse? Surf snel naar onderstaande website of mail: partners@theateraantwater.be








